ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ЗГИНАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ З ВИСОКОМІЦНОГО БЕТОНУ
DOI:
https://doi.org/10.32347/2522-4182.9.2021.87-93Ключові слова:
Високоміцний бетон;, призмова міцність;, згинальний момент;, кривизна;, тріщиностійкість;, модуль пружності.Анотація
Використання якісних матеріалів необхідне для виготовлення несучих залізобетонних конструкцій, які зазнають дії великих навантажень. Для забезпечення таких вимог необхідно використовувати високоміцний бетон, який має високу міцність на стиск, водо- та газонепроникність, корозостійкість завдяки своєї щільної структури. Використання високоміцних бетонів дає можливість зменшити розміри поперечного перерізу конструкцій, тим самим зменшити вагу конструкцій, у порівнянні з конструкціями з традиційних класів бетону.
В роботі наведено результати експериментально-теоретичні дослідження роботи
залізобетонних балок з високоміцного та звичайного бетону при поперечному згинанні.
Розроблена програма експериментальних досліджень, яка включає виготовлення та випробування бетонних зразків призм та кубів для визначення міцністних та деформативних характеристик бетонів різних скласів, виготовлення та випробування дослідних залізобетонних балок на дію поперечного навантаження.
Було випробувано три серії балок по чотири в кожній серії. Запропоновано склад бетонної суміші для високоміцного бетону з використанням метакаоліну та гіперпластифікатору.
Запропонований алгоритм розрахунку несучої здатності згинальних елементів, що базується на деформаційному методі, дає можливість з достатньою точністю отримувати результати. Розрахунок виконано за розробленим алгоритмом, який реалізований в програмі Mathcad.
Виконаний аналіз експериментальних та теоретичних значень несучої здатності залізобетонних балок з високоміцного та звичайного бетону при поперечному згині.
Посилання
Берг О.Я., Щербаков Е.Н., Писанко Г.Н. Высокопрочный бетон // М.: Стройиздат, 1971. –196 с.
ДБН В.2.6.-98:2009. Конструкції будівель та споруд. Бетонні та залізобетонні конструкції. Основні положення. -К.: Мінрегіон України, 2011. -71 с.
Kutsik О. Efficiency of using high-strength concrete // Build-master-class-2017, pp. 181-182.
ДСТУ Б В.2.6.-156:2010. Конструкції бу-динків і споруд. Бетонні та залізобетонні конструкції з важкого бетону. Правила проектування. –К.: Мінрегіонбуд України, 2011. -118 с.
EN 1992-1-1-2004: Eurocode 2: Design of concrete structures.-Part 1-1: General rules and rules for buildings. [Final Draft, December, 2004]. Brussels: CEN. 2004. 225 p.
ACI 318M-08. Building Code Requirements for Structural Concrete. [June 2008]. Farmington Hills, MI: ACI Committee 318, 2008. 473 p.
Куцик О.В., Журавський О.Д. Аналіз використання високоміцного бетону у сучасному будівництві // Містобудування та територіальне планування: Наук.-техн. збірник. –К., КНУБА, -Вип. 61., 2016, С.444-449.
Куцик О.В., Журавський О.Д. Міцність і тріщиностійкість згинальний елементів з високоміцного бетону // Будівельні конструкції. Теорія і практика: Збірник наукових праць. –К., КНУБА, -Вип. 1., 2017, С. 199-204.
Проектування залізобетонниз конструкцій. Посібник / А. М. Бамбура, Г. Р. Сазо-нова, О.В. Дорогова, О.В.Войцехівський / За ред. А.М. Бамбура. Київ: Майстер книг, 2018. 240 с.
O.D. Zhuravskyi. Bearing Capacity of Steel-fiber-concrete Slabs with Biaxially Prestressed Reinforcement // Journal of Strength of Materials and Theory of Structures, Issue 105, pp. 292-301, Kyiv, Ukraine, 2020.
O. Zhuravskyi. Method and Example of Calculation of Combined Reinforced Bending Elements // Journal of Industrial Machine Building, Civil Engineering, Issue 1 (54)’, pp. 40-46, Poltava, Ukraine, 2020.
O. Zhuravskyi, V. Tymoshchuk, N. Zhuravska, M. Hajiyev. Influence of Strengthening Flat Slab by External Prestressed Reinforcement on Deformation Characteristics of the Slab // Proceedings of the 3rd International Conference on Building Innovations. Vol. 181, pp. 449-456, Switzerland, 2022.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).