ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАЛІЗОБЕТОННОГО МОНОЛІТНОГО ПЕРЕКРИТТЯ З ПОРОЖНИСТИМИ ВКЛАДИШАМИ
DOI:
https://doi.org/10.32347/2522-4182.9.2021.15-29Ключові слова:
Монолітна плита;, порожнистий вкладиш;, прогини;, моделювання;, будинок;, чисельні методи;, армування плити.Анотація
Використання перекриттів з порожнистими вкладишами є одним з можливих способів зниження матеріалоємності і маси будівель, зведених з монолітного бетону, практично без зниження їх надійності. Зниження ваги конструкцій є важливою перевагою при будівництві об'єктів у сейсмічно активних регіонах.
Однак, впровадження таких плит в будівництві стримується відсутністю теоретичних досліджень і необхідної нормативної бази і досвідом проектування цих конструкцій.
У статті розглядаються проблеми розрахунків та конструювання облегшеного монолітного перекриття на прикладі конкретного 18-ти поверхового житлового будинку. Наведені основні принципи і методи конструювання та розрахунку порожнистих монолітних перекриттів.
Найбільш доцільним для побудови просторової розрахункової моделі будівлі з порожнистими плитами перекриття являється метод моделювання плитою приведеної жорсткості.
За результатами проведеного дослідження виявлено, що порожнисте перекриття має переваги перед суцільним типовим у багатьох параметрах. Ключовими є різниця у витраті бетону -18,6%, витраті сталі - 24,2% та у власній вазі перекриття - 32,9 %.
Полегшені плити найбільше підходять для будівель з великими прольотами і низькими корисними навантаженнями, однак їх використання буде ефективним і для будівель з великими прольотами і значними корисними навантаженнями.
Посилання
«Технология BubbleDeck. Двухосное полое перекрытие» [Електронний ре-сурс]. – 2019. – Режим доступу до ресур-су: http://bubbledeck.ru/.
«Системи порожнистих перекриттів Cobiax»
Веб-сайт.URL:https://www.cobiax.com/intl/en/ produkte/ cobiax-cls/.
Кріпак В. Д. Монолітні плоскі перекриття з порожнистими вкладишами / В. Д. Крі-пак, Р. Є. Антонов // Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві. - 2017. - Вип. 8. - С. 135-145. –
Режим доступу:
http://nbuv.gov.ua/UJRN/stmrb_2017_8_20.
Опалубка для облегченных конструкций из монолитного железобетона» [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.daliform.com/ru/disposable-formwork-for-two-way-lightened-voided-slabsru/.
Мельник, І. В. Плоскі залізобетонні монолітні перекриття з ефективними вставками / І. В. Мельник // Вісн. Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Теорія і практи-ка будівництва. – 2000. – № 409. – С. 141–145.
Bhagat, S. Comparative study of voided flat plate slab and solid flat plate slab / Saifee Bhagat, Dr. K.B. Parikh // International journal of innovative research & develop-ment – 2014. - No. 3(3). – с. 22-25
Сalavera, J. Manual for detailing rein-forcement concrete structures to EC2/ Jose Calavera. – New York: Spon Press, 2012 – 503 c.
Кріпак В. Д. Методи розрахунку залізо-бетонних монолітних перекрить з порож-нистими вкладишами / В. Д. Кріпак, В. М. Колякова, В. Скопець. // Зб. наук. праць Будівельні конструкції. Теорія і практика. К.- КНУБА. – 2019. – С. 15–23.
http://doi.org : 10.32347/2522-4182.5.2019.15-23
Городецкий А. С. Компютерные модели конструкций. / А. С. Городецкий, И. Д. Евзеров. – Київ: К.: изд. Факт,, 2005. – 344 с.
Югов А. М. Ефективність застосу-вання полегшених монолітних плит перекриттів при реконструкціі будівель. / А. М. Югов, В. В. Таран. // Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та спору-ди. НУВГП. – 2009. – С. 540–548.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).