Дослідження тепловитрат вузлових з’єднань конструкцій енергоефективних «зелених» будівель
DOI:
https://doi.org/10.32347/2522-4182.8.2021.69-81Ключові слова:
Енергоефективність, «зелені» будівлі, проектні рішення, вузли між мережевої взаємодіїАнотація
Будівельна галузь є основним споживачем природних ресурсів, характеризується значним споживанням невідновлюваних ресурсів та впливом на забруднення навколишнього середовища. До 50% викидів вуглекислого газу припадає на будівельну індустрію. Крім того, шкода навколишньому середовищу на етапі ліквідації та утилізації будівлі, може бути еквівалентною його впливу протягом всього життєвого циклу. Окрім цього, основною ознакою традиційної будівельної галузі є надмірне використання енергії, що впливає на процес глобального потепління і зміни клімату. Енергія витрачається при видобутку сировини, виробництві та транспортуванні матеріалів, в процесі будівництва, експлуатації, ремонту та ліквідації будівель. Усвідомлення глобальних екологічних проблем призвело до переосмислення процесу проектування, зведення, експлуатації та утилізації будівель в країнах Європейського Союзу, США, Канаді та ін. та появі концепції сталого розвитку та «зеленого» будівництва. В цьому аспекті основними критеріями проектування будівель є мінімізація впливу на навколишнє середовище, а також зниження витрат енергетичних ресурсів, скорочення відходів та шкідливих викидів.
Вирішення вищенаведених проблем з урахуванням національної специфіки може бути досягнуте шляхом розробки типових ресурсо- та енергоефективних, економічно доступних конструктивних рішень несучих та огороджувальних елементів та вузлів їх сполучень з використанням екологічно безпечних матеріалів місцевого походження (деревини та матеріалів на її основі, глинистих матеріалів, соломи, очерету тощо).
Посилання
Anon, 2020 climate & energy package - European Commission. Available at: http://ec.europa.eu/clima/policies/strategies/2020/index_en.htm.
Europe / European Commission/ Belgium, Luxemburg: Publications Office of the Euro-pean Union, Good practice in energy efficiency. For a sustainable, safer and more competitive - 2017. - 52p.
https://ec.europa.eu/energy/sites/ener/files/publication/version2-web.pdf
European Commission, "Directive 2010/31/eu of the european parliament and of the council of 19 May 2010 on the energy performance of buildings (recast)", Official Journal of the European Communities, 2010. – 35 p. http://eurlex.europa.eu/legalcontent/EN/TXT/PDF/?uri=CELEX:32010L0031&from=EN
Active house – the specifications for residential buildings [Электроний ресурс]: http://www.buildup.eu/en/node/44110
Ascione F. et al. Concept, Design and Energy Performance of a Net Zero-Energy Building in Mediterranean Climate //Procedia Engineering. – 2016. – Т. 169. – С. 26-37.
Тетиор А.Н. Городская экология: учеб, пособие для студ. высш. учеб, заведений. 2008. [Электронний ресурс] - http://uchebniki-besplatno.com/osnovi-ekologii-uchebnik/ekologichnyie-zdaniya-50916.html.
ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція бу-дівель», К.: Мінрегіонбуд України, 2017. – 30 с.
Elcut. Комплекс программ для инженер-ного моделирования электромагнитных, тепловых и механических задач методом конечных элементов: https://elcut.ru/feat_r.htm.
ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010. Будівельна клі-матологія – Київ: Мінрегіонбуд України, - 2011.-123 с.
Косячевский Д., Бабенко М., Са-вицький М., Шмідт М., Перегінець І. Основні параметри ізоляції для проекту-вання БНЕБ з біоресурсних матеріалів / Матеріалознавство, Машино-будування. Серія Створення високо-технологічних екокомплексів в Україні на основі концеп-ції збалансованого (сталого) розвитку. – Дніпро : ПДАБА, 2017. – Вып. №99. – С. 95 – 100.
Режим доступу:
smm.pgasa.dp.ua/article/download/104986/100136
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).