Аналіз причин обвалення покрівель виробничих будівель.
DOI:
https://doi.org/10.32347/2522-4182.6.2020.85-93Ключові слова:
ДБН, снігові навантаження, обвалення покрівлі, реконструкція, підсилення конструкцій, коефіцієнт переходу снігового навантаженняАнотація
Збільшення частки промислового виробництва в економіці спричиняє за собою введення в дію нових, а також реконструкцію старих виробничих об'єктів. Однак, найчастіше, як нові, так і реконструйовані промислові будівлі останнім часом експлуатуються неправильно, з великою ймовірністю обвалення.
У статті розглядаються актуальні питання про зниження небезпеки лавиноподібного обвалення покрівлі промислового будинку. Вказуються причини виникнення аварійних ситуацій і заходи по їх запобіганню.
В даний час в Україні є споруди, зведені ще в 20 столітті, й, далі, до 2006 року (до виходу ДБН В.1.2-2: 2006 [2]), що мають неприпустимі конструктивні схеми, схеми снігових навантажень і коефіцієнтів, які не розглянуті в ДБН. Очевидно, що власники не бажають зносити ці будівлі, та проектувальник зобов'язаний усунути наявні невідповідності, виявлені при обстеженні, зокрема, запроектувати нові або підсилити існуючі елементи конструкцій відповідно до пунктів діючих норм України, якщо вони, звичайно, є. В наведеному в статті прикладі відзначено, що не всі випадки розглянуті в ДБН. Тому автори статті вважають за необхідне розглянути й інші схеми снігових навантажень і відповідних коефіцієнтів, які будуть визначені за допомогою експериментальних досліджень, і прописані для існуючих будівель, що реконструюються, на законодавчому рівні.
Посилання
DBN B.1.2-14: 2018. General principles of ensuring the operation and structural safety of buildings, structures, building structures and foundations. /Ministry of Regional Develop-ment of Ukraine. - Kyiv: Ukrarchbudinform, 2018.
DBN B.1.2-2: 2006. Loads and effects. Design standards / Ministry of Construction and Architecture of Ukraine. - К .: Сталь, 2006.
SNiP 2.01.07-85* "Construction norms and rules. Loads and impacts", Moscow, STATE Construction Committee Of The USSR. - 1988.
SNiP 2.01.07-85 * "Construction norms and rules. Loads and impacts", Moscow, STATE Construction Committee Of ThE USSR. - 1996.
DBN B.2.6-198: 2014. Steel structures. Design standards / Ministry of Regional Devel-opment of Ukraine. - Kyiv: Ukrarch-budinform, 2014.
DBN A.1.1-94: 2010. Design of building structures according to Eurocodes. Basic pro-visions / Ministry of Regional Development of Ukraine. - Kyiv: Ukrarchbudinform, 2012.
DSTU B B.1.2.-3: 2006. Deflections and displacements. Design requirements /Ministry of Construction of Ukraine. - К .: Сталь, 2006.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Будівельні конструкції. Теорія і практика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).