Застосування вдавлюваних трубобетонних паль, при реконструкції інженерно-лабораторного корпусу ПАТ “Хмельницькобленерго”
DOI:
https://doi.org/10.32347/2522-4182.6.2020.64-71Ключові слова:
підсилення, мікропалі, вдавлювання, реконструкція, фундаменти, ростверк,Анотація
При реконструкції споруди часто є необхідність підсилення фундаментів, а якщо добавляються нові конструктивні елементи такі як діафрагма чи колона, то завдання суттєво ускладнюється. Складність полягає в тому, що нові фундаменти, підсилені та існуючі працюють в різних умовах і потрібно щоб їх осадки в процесі експлуатації були однаковими.
Було виконано підсилення фундаментів існуючого будинку на об’єкті: «Iнженерно-лабораторний корпус ПАТ "Хмельницькобленерго" по вул. I. Франка, 24/1 в м. Хмельницькому», реконструкція якого відбувалася з надбудовою ще одного поверху та прибудовою додаткової сходової клітки і ліфтової шахти.
В даній статті описано конструктивні рішення по підсиленню стовпчастих фундаментів під двома колонами, між які заводилась з/б діафрагма. Також представлено конструкцію фундаменту та методику його виконання, в якому поєднано палі двох видів: буронабивні з розширеною п’ятою та вдавлювані трубобетонні. В обох випадках спочатку виготовлявся монолітний ростверк з отворами через які пізніше вдавлювалися багатосекційні трубобетонні мікропалі. Після вдавлювання, палі з’єднювалися з ростверком за допомогою приварювання до закладних деталей. Далі простір між палею та закладною деталлю заповнювався бетоном.
Проведено серію випробувань, щоб перевірити несучу здатність паль та їх осадку при розрахунковому навантаженні. Статичне вдавлювання проводилось за допомогою силового стенду який кріпився до арматурних анкерних стержнів, що були попередньо забетоновані в монолітний ростверк. Проведено аналіз ефективності та надійності впроваджених рішень. Розроблена методика виконання фундаментів з використанням багатосекційних вдавлюваних паль яка дозволила справитись з поставленими завданнями без додаткових фінансових затрат.Посилання
DBN B.1.2-12-2008. Budivnictvo v umovah ushilnenoyi zabudovi. K.: Minregionbud Ukrayinу, 2008. 44 p.
DBN V.1.1-12:2014. Budivnytstvo v seismichnykh raionakh Ukrainy. K.: Minrehion Ukrainy, 2014. 110 p
DBN V.2.1-10-2018. Osnovy i fundamenty budivel ta sporud. Osnovni polozhennia. K.: Minrehion Ukrainy, 2018. 36 p.
VBN V.2.1–36-2-2002. Pidsylennia fundamentiv budivel ta sporud bahatosektsiinymy vdavliuvanymy paliamy. ZAT “Ukrhidrospetsbudproekt”. Kyiv: Ukrmontazhspetsbud, 2003. 38 p.
Micropile Design and Construction. Report No. FHWA-NHI-05-039, United States Department of Transportation, 2005
Lebeda O.F., Korniienko M.V., Movchan V.O., Voroniuk O.A. Doslidzhennia nesuchoi zdatnosti bahatosektsiinoi vdavliuvanoi pali nevelykoho diametru v gruntovykh umovakh kyivskoho lesovoho plato. Osnovy i fundamenty. Kyiv. 2008. Vyp. 31. pp. 47-57.
Lebeda O.F., Korniienko M.V., Litnarovych Ye.V., Movchan V.O. Osoblyvosti pidsylennia fundamentiv pamiatky arkhitektury – kontory tsukrozavodchyka Kharytonenka v m.Sumy. Svit heotekhniky. Zaporizhzhia. 2016. Vyp. 31. pp. 30-33.
Demchyna B.H., Morklianyk B.V., Bazylevych Ya.O., Pelekh T.B. Pidsylennia fundamentiv budynkiv pid chas yikh rekonstruktsii u m. Lvovi. Arkhitekturnyi visnyk. Lviv. 2001. Vyp. 1. pp. 34-35.
Onyskiv B.M., Demchyna B.H., Soroka Ya.V., Kaniuk V.M. Pidsylennia fundamentiv zalizobetonnymy buronabyvnymy mikropaliamy pid chas rekonstruktsii budynkiv v umovakh sutsilnoi zabudovy. Teoriia i praktyka budivnytstva. Lviv. 2004. Vyp. 520. pp. 209-213.
Morklianyk B.V. Pidsylennia fundamentiv isnuiuchykh budynkiv na slabkykh gruntakh metodom vdavliuvannia pal: dys. … kand. tekhn. nauk: 05.23.02. Naukovo-doslidnyi instytut budivelnykh konstruktsii. Kyiv. 2005. 140 p.
DSTU B V.2.1-1-95. Hrunty. Metody polovykh vyprobuvan paliamy. – K.: Derzhkommistobuduvannia Ukrainy, 1996. 63 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Будівельні конструкції. Теорія і практика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).